Doğalgaz Dönüşüm İşlemleri

Günümüz gelişen teknolojisiyle birlikte yakıt olarak doğalgaz kullanımı hemen hemen her alanda geçerlidir. Gerek ocaklarda yakıt tüketimi gerek ise binalarda ısınma için gerekli yakıt tüketimi doğalgaz olarak tercih edilmektedir.

Eskiden kullanılan yakıt türlerinin kullanılan ekipman değiştirilmeden değişimi mümkün olmaktadır. Büyük yemek üretim tesisleri, oteller, fabrikalar, çok alanlı binalar için yakıt olarak doğalgaz kullanımı son derece ekonomik bir yöntem haline gelmiştir.

Doğalgaz Dönüşüm Avantajları

*Pek çok yakıt türüne göre çok daha ekonomiktir.

*Diğer yakıt türlerinden dönüşüm gerçekleştirilmesi son derece kolaydır.

*Doğalgaz yakıt kullanımında depolama ve lojistik giderleri bulunmamaktadır.

*Doğalgaz yakıtı her zaman stabil olduğundan dolayı, kullanılan yakıt kalitesi ve verimliliği değişkenlik göstermemektedir.

Doğalgaz Dönüşüm İşleri Nasıl Gerçekleştirilmektedir?

Doğalgaz dönüşümünde en önemli faktör kullanılan kazan ve brülördür. Kullanılan kazan ekonomik ömrünü tamamlamış ise doğalgaz dönüşümü avantajlı bir seçenek olmaktadır. Buna karşın kullanılan kazan silindirik kömürlü bir kazan ise dönüşüm işlemi ekonomik olmayacağından dolayı tercih edilmemektedir. Silindirik kömürlü bir kazanın dönüşüm işlemini gerçekleştirmek yerine doğalgaz yakıt tüketimi için uygun yeni bir kazan almak daha uygun maliyetli olabilir.

Bireysel ısıtma, pişirme ve sıcak su cihazlarında doğalgaz dönüşümü;

Bu tarz cihazlar için doğalgaz dönüşümü istenmesi durumunda kazanın bulunduğu yer büyük önem arz etmektedir. Kazanlar genellikle binaların banyolarında, kilerlerde ya da açık balkonlarda bulunmaktadır. Bu tarz yerler doğalgaz kullanımı için güvenli olmamaktadır.

Doğalgaz dönüşümü için cihazların en düşük 8 metreküp hacminde, uygun havalandırma koşulları bulunan alanlarda bulunması gerekmektedir. Bunun yanında kombi, fırın, ocak gibi LPG ile çalışabilen küçük ölçekli cihazların dönüşüm işlemleri çok düşük maaliyetler ile gerçekleştirilebilmektedir. Ürünlerin garantisinin devam etmesi durumunda bu tür cihazlar için doğalgaz dönüşümlerinin yetkili servisler tarafından gerçekleştirilmesi önerilmektedir.

Doğalgaz Dönüşüm İşlerinizde 7/24 Bizi Arayabilirsiniz.

Soma Arel Tesisat